telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 1325 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نقدهایی بر عملکرد وزارت جهاد کشاورزی وارد هست اما سفر حجتی به گیلان حائز اهمیت است.

 

hojjati

همه می دانند که در بخش کشاورزی گیلان مشکلات بسیار زیادی وجود دارد . مردم گیلان مدت‌ها هست که چای خود را به کارخانه‌ها تحویل داده‌اند اما هنوز بخشی از پول خود را دریافت نکرده‌اند و هرساله تعویق معوقات چای‌کاران ادامه دارد.

 بسیاری از کارخانه‌داران چای‌هایی که خریداری کرده‌اند و فرآوری‌های لازم را به عمل‌آورده‌اند اما متأسفانه هنوز نتوانسته‌اند به فروش برسانند و همچنان چای در کارخانه‌ها باقی‌مانده است.

 در مبحث واردات برنج هم مشکلات بسیار زیادی هست که یکی از آن موارد واردات بی‌رویه برنج بوده که برنج‌کاران را رنج می‌دهد.

 با توجه به اینکه واردات برنج ثبت سفارش شده است و از آنجائیکه قانونا" دولت می‌توانست از اول آذر اجازه واردات برنج را بدهد ، خوشبختانه این اتفاق نیفتاده و جلوی واردات تاکنون گرفته‌شده است.

 در گذشته حدود هفت هزار تن تولید ابریشم در گیلان وجود داشت اما این میزان به زیر یک ‌تن کاهش پیداکرده است.

در سال گذشته یخ‌زدگی و سایر مشکلات بر کشاورزان گیلانی حاکم شد و منجر گردید تا ضررهایی را کشاورزان متحمل شوند.

 در زمان رأی اعتماد به وزیر کشاورزی نمایندگان گله‌مند بودند که حجتی به گیلان سفری نداشته است اما وزیر در دور بعد حضور در وزارت خانه، سفر به گیلان را از سر گرفت و خوشبختانه همه  حضور حجتی را در گیلان شاهد بوده ایم.

 وزیر کشاورزی از نزدیک با باغ مرکبات ، کارخانه‌ها برنج‌کوبی، شیلات و غیره در گیلان بازدید داشت و نیازمندی‌های کشاورزان را گوش داد و قرار بر این شد تا پس از برگشتن به تهران جلسه‌ای را با حضور استاندار و مجمع نمایندگان در وزارت جهاد برگزار کند تا مشکلات کشاورزان رفع شود.

 وزیر کشاورزی به گیلان سفر کرد و به درد دل‌های مردم گوش کرد و در جریان مشکلات کشاورزان گیلانی قرار گرفت اما متأسفانه حضور وزیر جهاد کشاورزی در گیلان با حواشی همراه بود که حتی رسانه‌های معاند هم از فضای ایجادشده سوءاستفاده کردند.

 برخی از رسانه‌ها در این زمینه بی‌انصافی کردند و حرف‌هایی زدند که درست نبوده است.

 انتظار این است مسئولینی که به گیلان سفر می‌کنند و به درد دل مردم در روستاها و شهرها گوش می‌دهند از آن‌ها استقبال و تشکر کنیم و فضا را برای سوءاستفاده دیگران فراهم نکنیم.

درمجموع حضور یک‌روزه وزیر در گیلان می‌تواند بسیار حائز اهمیت و نتیجه مثبتی در بهبود فضای کشاورزی استان داشته باشد.

چاف نت

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد