telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 146 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شهید عیسی محمدی چافی در سال ۱۳۵۰ در روستای بالا چاف از توابع شهرستان لنگرود در یک خانواده مسلمان و کشاورز دیده به جهان گشود. وی تحصیلات دوره ابتدایی و دوره راهنمایی خود را در زادگاهش و روستای مجاور - پایین چاف - به پایان رساند، جهت ادامه تحصیل مقطع متوسطه عازم شهرستان لنگرود گردید و در رشته اقتصاد اجتماعی در دبیرستان شهید دکتر بهشتی (ره)‌ این شهر مشغول تحصیل شد.

تلاش بر ای کسب علم و دانش، ‌علاقه زیاد به ورزش،‌ چالاکی و تحرک، روحیه بشاش و با نشاط و داشتن روابط خوب اخلاقی با دوستان را از ویژگیهای شخصیتی شهید می­توان نام برد، وی با توجه به تربیت اسلامی و روحیه مذهبی که از آن بهره­مند بود،‌ همواره تلاش داشت تا رضایت پدر و مادرش را به خود معطوف نماید .

او با داشتن ۱۵ سال سن همواره نگاهی عمیق به مسائل جامعه و کشورش داشت. به ویژه آنکه پس از شهادت دایی گرامیش (‌شهید ابراهیم یوسفی)‌ با برخورداری از روحیه شهادت طلبی دل در گرو مجاهدت و پاسداری از حریم دین و ولایت داشت. وی در حالیکه دانش آموز موفقی بود سنگر دفاع از حریم اسلام و کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر سنگر مدرسه ترجیح داده،‌ و پس از عضویت در بسیج و طی دوره آموزش نظامی، عازم جبهه­های نبرد حق علیه باطل گردید.

حضور در عملیاتهی مختلف، از توفیقات شهید محمدی بود و مسئولیت ‌تک تیرانداز‌ و بی سیم چی گروهان از گردان کمیل لشکر قدس گیلان را بر عهده داشت.

سرانجام در پنجمین مرحله از اعزام خود در منطقه عملیاتی حلبچه در ارتفاعات بانی بنوک عملیات والفجر ۱۰ در حین اجرای مأموریت در مرحله پنجم عملیات، در نهم فروردین ماه سال ۱۳۶۷ پس از اصابت ترکش مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر پاک شهید عیسی محمدی تا مدتها در منطقه عملیاتی بر جای ماند، و ‌پس از عملیات جستجو و شناسایی در تاریخ ۱۵ بهمن ماه سال ۱۳۷۴ به زادگاهش منتقل گردید و در یک تشییع جنازه­ی به یادماندنی در رشت و لنگرود، در مزار شهدای بالا چاف در جوار حق آرام گرفت .

در فرازی از وصیت نامه شهید عیسی محمدی آمده است. خدایا تو را شکر می کنم که به من توفیق آنرا دادی که در صف مبارزین و جهاد کنند گان راه حسین بن علی(ع) باشم .

تحقیق و نویسنده رحمت انصاری-نادر کنعانی

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد