telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

برگزاری جشنواره ها یکی از مهمترین راهکارها برای جذب گردشگر و توسعه ی این صنعت موثر و مهم در دنیای حاضر است . صنعتی که در صورت توجه می تواند اشتغالزایی ، کاهش معضل بیکاری و شکوفایی و رونق اقتصادی را به دنبال داشته باشد .   

یقینا شناساندن ظرفیت های گردشگری در گرو اجرای برنامه های گسترده و برگزاری جشنواره های هدفمند است .  
در همین راستا شهرداری بندرانزلی از سال 1394 با تشکیل دبیرخانه ی دائمی گلدهی لاله های تالابی در محل این شهرداری تلاش کرد با برگزاری و تداوم جشنواره ی مذکور ، قدمی ماندگار در جهت ارتقای جایگاه شهرستان و به تبع آن افزایش سطح رفاه مردم بردارد .   
متاسفانه پس از دوسال برگزاری موفق این جشنواره در میان استقبال بی نظیر مردم انزلی و گردشگران و در آستانه ی برگزاری جشنواره ی سوم که به ثبت ملی آن منجر می شود ، اخیرا شهرستان صومعه سرا با الگو برداری از آن در صدد برگزاری اولین جشنواره ی لاله های تالابی در هندخاله است.
موضوعی که به نظر می رسد همان سریال دنباله دار تلاش این شهرستان جهت مصادره ی نام تالاب بین المللی انزلی به نام تالاب صومعه سرا ست ، مهمی که نباید از خاطر مسئولان عالی رتبه ی شهرستان به دور بماند .  
شهردار بندرانزلی و دبیر جشنواره ی گلدهی لاله های تالابی این شهرستان در واکنش به این اقدام غیرمعمول ، با اشاره به تلاش دوساله ی شهرداری انزلی برای برگزاری جشنواره ی گلدهی لاله های تالابی و اعلام و ارسال مدارک مربوطه به استانداری ، اظهار داشت : شهرداری انزلی با اقدام در این خصوص در نظر دارد ضمن برندسازی برای شهر انزلی به نام گل لاله ی تالابی ، از یک سو به معرفی تالاب و تلاش برای نجات آن از خطر نابودی و از سویی دیگر به جذب گردشگر و توسعه ی صنعت گردشگری که پیامدهای بسیار مثبتی را برای مردم شریف انزلی به دنبال دارد ، بپردازد .
موسی فکور خاطرنشان کرد : این در حالی است که متاسفانه اخیرا یکی از شهرستان ها درنظر دارد از این عنوان به نفع خود بهره برداری کند که به نظر می رسد کار مناسبی نباشد .
وی افزود : به رغم آنکه اعتقاد داریم همه ی شهرستان ها باید در زمینه ی برندسازی و توسعه ی صنعت گردشگری اقدام کنند اما نباید از اقدامات و عناوین تثبیت شده ی شهرستانهای دیگر ، حتی در صورت وجود برندهای مشترک ، الگوبرداری کنند .     
وی به نظر موافق استاندار گیلان در مراسم افتتاح دبیرخانه ی جشنواره در شهرداری و مراسم افتتاحیه ی جشنواره ی اول و دوم و تشویق و تاکید ایشان بر تداوم این اقدام شایسته و همچنین ابراز خرسندی و استقبال معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور از این جشنواره نیز اشاره کرد و متذکر شد : انتظار داریم به منظور پرهیز از موازی کاری و الگوبرداری ، مسئولان شهرستان مربوطه این اقدام را متوقف کنند و عنوان دیگری را برای شهرستان خود انتخاب کنند .
فکور تصریح کرد : در صورتی که متقاعد نشدند لازم است مراتب را از طریق مسئولان پیگیری کنیم .
بدیهی است تداوم جشنواره ی گلدهی لاله های تالابی و جشنواره هایی از این قبیل در فصول مختلف سال می تواند از مهمترین و تاثیرگذارترین اقدامات برای توسعه ی صنعت گردشگری باشد ، این در حالی است که این جشنواره تلاش می کند به جلب نظر و توجه مسئولان و متولیان امر و ایجاد عزم ملی برای نجات تالاب بین المللی انزلی از خطر نابودی نیز بپردازد .
دبیرخانه ی دائمی گلدهی لاله های تالابی بندرانزلی از همه ی صاحب نظران ، دلسوزان و مردم فهیم انزلی انتظار دارد تا به دور از همه ی گرایشات سیاسی و سلایق در تداوم و برگزاری این رویداد مهم که در آستانه ی ثبت ملی قرار دارد ، دست به دست هم دهند .

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد