telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 27 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مهرداد بائوج لاهوتی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: عمده ترین دلیل افزایش قیمت خودرو، نقدینگی نزدیک به 2000 هزار میلیارد تومانی موجود در جامعه است.

 

وی گفت: باید بپذیریم که پول دست مردم است و مردم در این شرایط پول خود را در بخش تولید سرمایه گذاری نمی کنند، از طرف دیگر ارزش پول آنها در حال کاهش است و نقدینگی را وارد بازارهایی مانند خودرو می کنند.


نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این نقدینگی به هر جایی که هجوم بیاورد، موجب نابسامانی خواهد شد و یکی از بازارهایی که نقدینگی به آن وارد شده بازار خودرو بود.

وی ادامه داد: دلالان نیز در چنین بازاری حضور دارند و اقدام به خرید خودروهای مختلف می کنند و به دنبال بازی با پول و کسب سود هستند، در صورتی که نقدینگی باید به سمت نیاز جامعه هدایت شود.


عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش نرخ ارز نیز در گرانی خودرو موثر بوده اما دلیل اصلی افزایش قیمت خودرو، نقدینگی بالا و سرگردان در جامعه است.


بائوج لاهوتی در خصوص کسری قطعات و شائبه انبار خودرو در خودروسازی ها نیز گفت: مساله انبار خودرو، درست و منطقی نیست، اگر تعدادی خودرو در یک فضا وجود داشته باشد این مساله در چرخه تولید، طبیعی بوده و به معنی احتکار و انبار نیست. در شرایط بحرانی امروز، این تعداد خودرو به چشم ما می آید و گرنه این اتفاق طبیعی است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد