telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 939 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مدیرامور زراعت جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به وجود سه هزار و ۱۰۰ هکتار باغ هندوانه در این استان از برداشت ۶۸ هزار و ۲۰۰ تُن هندوانه در گیلان خبرداد.

 

ابراهیم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پایان برداشت هندوانه از باغات استان گیلان، اظهار کرد: امسال ۶۸ هزار و ۲۰۰ تُن هندوانه از باغات استان گیلان برداشت شده است.

وی با بیان اینکه برداشت هنداونه از باغ های هندوانه استان گیلان از دو ماه پیش آغاز شده است، افزود: با این میزان هندوانه برداشت شده ۶۰ میلیارد تومان درآمد نصیب باغداران گیلانی شد.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به فعالیت سه هزار باغدار گیلانی در زمینه کشت هندوانه، گفت: در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی در برداشت هندوانه از باغ های استان گیلان هستیم.

وی با بیان اینکه گیلان دارای سه هزار و ۱۰۰ هکتار باغ هندوانه است، خاطرنشان کرد: چاف در شهرستان لنگرود به دلیل داشتن زمین و خاک مناسب مهم ترین منطقه کشت هندوانه در استان گیلان محسوب می شود.

به گفته اکبرزاده آبکنارانزلی، لیچاه لشت نشاء، کیاشهر آستانه اشرفیه و طاهر گوراب صومعه سرا از دیگر مناطق کشت هندوانه در گیلان هستند.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد