telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 31 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگویی با بیان اینکه قیمت گردشگری در ایران ارزان است، گفت: اگرچه کشور ما برای گردشگران خارجی می‌تواند بهترین مقصد برای سفر باشد اما درآمد مردم کشور برای سفر کفایت نمی‌کند.
 نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند تدبیری برای افزایش سفرهای داخلی کشور انجام دهد؛ به طور مثال برای سازمان‌ها برنامه‌های تشویقی در نظر بگیرد تا این سازمان‌ها و نهادها سفرهای ارزانی برای مردم فراهم کنند.
وی بیان کرد: سازمان‌های دولتی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌تواند اهرم‌هایی برای سفر ارزان کارکنان ایجاد کند؛ اگر سازمان‌های دولتی قراردادهایی را برای تمام کارکنان منعقد کنند به دلیل کثرت مسافران مراکز اقامتی تسهیلاتی برای آنان در نظر می‌گیرند.
عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار کرد: سازمان‌ها با آژانس‌های هواپیمایی برای جابه‌جایی مسافران قراردادهایی به صورت چارتر ببندند تا هزینه سفر برای مسافران داخلی کاهش یابد.
لاهوتی با بیان اینکه درآمد ایران از گردشگری حدود 1 میلیارد دلار است، افزود: گردشگری در جایگاه سوم اقتصاد دنیا قرار دارد اما در اقتصاد ایران سهم بسیار کوچکی دارد؛ طبق سند 1404 باید 20 میلیون گردشگر وارد کشور شود و 30 میلیارد دلار درآمد از این صنعت حاصل شود.
وی اظهار کرد: تاثیر گردشگری در اقتصاد در کشور ما به خوبی در نظرگرفته نشده است بنابراین برای پیشرفت آن هزینه‌ای نمی‌شود؛ زیرساخت‌های لازم مانند هتل‌های استاندارد، مراکز اقامتی، فرودگاه و .. برای توسعه این صنعت ایجاد نشده است.
عضو فراکسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ایران با توجه به جاذبه‌های گردشگری می تواند جز 10 کشور اول دنیا قرار گیرد، افزود: برخی ورود گردشگران خارجی را آسیبی به فرهنگ کشور می‌دانند درحالی کهاین گردشگران می‌توانند سفیران فرهنگی ایران باشند و نگاه دنیا را به ایران در جهت مثبت تغییر دهند.
چاف نت

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد