telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 78 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان گفت: جایگاه نماز جمعه به‌قدری مهم است که جزو مسئولیت و شئون معصوم هست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی اسلامی نژاد در مراسم معارفه امام‌ جمعه شهر لنگرود در سالن اداره ارشاد لنگرود اظهار کرد: نماز جمعه دارای ظرافتی است که موجب عظمت دنیای اسلام شده است و تنها نمازی است که اسلام برای آن حریم و فاصله قائل شده است.

وی گفت: جایگاه نماز جمعه به‌قدری مهم است که جزو مسئولیت و شئون معصوم هست که در زمان غیبت جزو وظایف فقیه جامع‌الشرایط که نائب امام و ولی‌فقیه است باید آن اقامه کند.

چاف نت

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه گیلان بابیان اینکه امام خامنه‌ای نماز جمعه را لیله‌القدر انقلاب اعلام کردند، افزود: امام خمینی (ره) امام‌جمعه را ثمره خون شهیدان، برکات انقلاب اسلامی و از نعمات بزرگ جمهوری اسلامی می‌دانستند و با توجه به تأکیدات ولی‌فقیه باید در نماز جمعه حضور گسترده داشته باشیم.

اسلامی نژاد بابیان اینکه لنگرود از وجود امام‌جمعه‌های بافضیلتی نظیر آیت‌الله شمس لنگرودی برخوردار بود، تصریح کرد: ان‌شاءالله حجت‌الاسلام سلیمانی همان نقش پدرانه حجت‌الاسلام صدیق را در لنگرود ایفا کند و مطمئناً حجت‌الاسلام سلیمانی از افتخارات آینده گیلان خواهد بود.

هرکجا داد زدم یا توهین کردم برای این بود که نظام و انقلاب را دوست داشتم

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی صدیق در مراسم معارفه امام‌جمعه شهر لنگرود که در سالن اداره ارشاد لنگرود با تبریک به حجت‌الاسلام سلیمانی برای انتصاب به‌عنوان امام‌جمعه جدید لنگرود، اظهار کرد: از خدای متعال خواهانم که به حجت‌الاسلام سلیمانی توفیق دهد که این بار امانت را به سر حد منزل خود برساند.

وی بابیان اینکه امام‌جمعه از همه مسئولیت‌ها مهم‌تر و حساس‌تر است، گفت: وظیفه امام‌جمعه فقط نماز و خطابه کردن نیست، امام‌جمعه در انظار مردم حکم پدر معنوی را دارد و باید همه‌جا باشد و با همه یک‌طور برخورد داشته باشد.

امام‌جمعه سابق لنگرود افزود: از همه مردم باکمال وجود تشکر و قدردانی می‌کنم و در طول ۱۵ سالی که در شهر لنگرود به‌عنوان امام‌جمعه بودم الحق کوچک‌ترین بی‌حرمتی از مردم ندیدم.

صدیق تصریح کرد: خیلی جاها نسبت به نماینده حتی توهین کردم ولی هیچ کجا وی علیه من حرفی نزد و این نشان می‌دهد که انسان پخته، روشن و زمان‌شناسی است.

وی بابیان اینکه هرکجا داد زدم یا توهین کردم برای این بود که نظام و انقلاب را دوست داشتم، اظهار کرد: البته ممکن است در تشخیص مصداق گاهی دچار اختلال شده باشم.

امام‌جمعه سابق لنگرود گفت: هیچ‌کسی جهت رفتن از لنگرود به من تحمیل نکرد که اینجا را رها کنم ولی مستقیم حضرات آیات محلاتی و جعفری گیلانی تماس گرفتند و آیت الله قربانی نیز این‌چنین توصیه کردند.

صدیق خطاب به حجت‌الاسلام سلیمانی افزود: توصیه من این است که با مسئولین ادارات برادر و بزرگوار باشید و به این‌طرف و آن‌طرف تکیه یا گرایش پیدا نکنید.

نماز جمعه تریبون حکومت است و متعلق به هیچ جناح و گروهی نیست

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی پیش از ظهر امروز در مراسم معارفه امام‌جمعه لنگرود در سالن اداره ارشاد لنگرود اظهار کرد: لنگرود مکان عالمان بزرگی همچون آیت‌الله شمس لنگرودی امام‌جمعه اسبق لنگرود است که مظهر زهد و تقوا و ساده زیستی بود.

وی گفت: یکی از برنامه‌های دشمن بعد از دخالت‌های مستقیم و غیرمستقیم علیه ایران و استحاله انقلاب، حذف اندیشه و تفکرها است که بزرگانی صاحب‌نظری نظیر مطهری و بهشتی توسط دشمن ترور شدند.

سلیمانی موتور حرکت انقلاب، غیرت، ایده و انرژی جوانان است، افزود: نماز جمعه تریبون هدایت است که با بذرپاشی‌های دشمن علیه انقلاب مقابله و مسائل روز روشنگری می‌شود.

امام‌جمعه جدید لنگرود بابیان اینکه نماز جمعه باعث استحکام انقلاب می‌شود، تصریح کرد: نماز جمعه تریبون حکومت است و متعلق به هیچ جناح و گروهی نیست.

سلیمانی با اشاره سیاست زدگی جامعه امروز، اظهار کرد: تریبون نماز جمعه با دو پدیده سیاست‌گریزی و سیاست زدگی مبارزه خواهد کرد البته به‌شرط آنکه این پدیده‌ها در ما نفوذ نکند.

وی امام خمینی و آل محمد را مبنای حرکت در مسیر انقلاب دانست و گفت: باید در مسیر مبنای روشن حرکت کنیم و حق را در جناح‌ها و گروه‌های سیاسی نبینیم و با وحدت در مسیر انقلاب برای تعالی تلاش کنیم.

امام‌جمعه جدید لنگرود با تأکید بر اینکه استحاله نظام هدف دشمن است، افزود: در تهران هرروز به عشق حضور در کلاس درس امام خامنه‌ای چشم می‌گشودم ولی صلاح ندانستم پیشنهاد برای امام‌جمعه لنگرود را رد کنم.

مجلس جواب سختی به اقدامات ناشیانه آمریکا خواهد داد

مهرداد لاهوتی در مراسم معارفه امام‌جمعه شهر لنگرود در سالن اداره ارشاد لنگرود با اشاره به شهادت بیستمین شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور شلمانی و اثرگذاری کم‌نظیر وی، اظهار کرد: این نقش کم‌نظیر در کشورهای منطقه و رشادت‌های این شهید، موجب شد تا بسیاری از افراد از کشورهای دیگر که به جایگاه رفیع شهید حسین پور واقف بودند در تشییع پیکر این عزیز حاضر شوند.

وی به مراسم تحلیف رئیس دولت دوازدهم با حضور ۱۰۵ نماینده کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: این انتقاد شدید به صداوسیما وارد است که ابعاد بزرگ مراسم تحلیف را کنار گذاشته و آن ماجرای سلفی مجلس گسترده شد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم اخیر ایران، افزود: تحریم‌های روسیه موضوعی و در ۵۰ صفحه و تحریم‌های ایران فردی و در ۱۵ صفحه است.

وی بیان کرد: آمریکا از ایران ناامید شده است لذا دنبال تضعیف نیروهای امنیتی کشور هستند که هفته آینده مجلس جواب سختی به اقدامات ناشیانه آمریکا خواهد داد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه محتوای تحریم بازی‌ای بیش نیست، تصریح کرد: ایران هیچ‌گاه برجام را برهم نمی‌زند و این آمریکا است که در صورت برهم زدن برجام تاوان سختی خواهد داد.

لاهوتی با اذعان به اینکه حل مشکلات مردم نیاز به فهم مشترک سران قوه دارد، تصریح کرد: راه‌حل مشکلات اقتصادی در برنامه ششم توسعه مشخص‌شده که در سال باید ۷۷۰ میلیارد دلار در کشور سرمایه‌گذاری شود که ۶۵۰ میلیارد دلار آن سرمایه خارجی است.

وی بابیان اینکه بعد از برجام ۱۰ میلیارد دلار سرمایه گزاری خارجی در کشور صورت می‌گیرد، گفت: وجود آرامش و امنیت یکی از شاخصه‌های اصلی کشورها برای سرمایه‌گذاری در کشورهای دیگر است که امروز این آرامش و امنیت در کشور ایران وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اعتقاد به رهبری نه تندتر و نه کندتر باید سرلوحه باشد بیان کرد: دنیای امروز به رهبری امام خامنه‌ای افتخار می‌کند.

وی گفت: اگر وحدت بین سران قوه وجود نداشته باشد امکان سرمایه گزاری وجود نخواهد داشت لذا مبرهن است که این وحدت و ثمره آن حائز اهمیت خواهد بود.

لاهوتی بابیان اینکه حجت‌الاسلام صدیق برای ما نقش یک پدر را ایفا می‌کرد، در وصف او گفت: یکی از صفات بارز وی صراحت لهجه در بیان دردها و انتقادات بود که ما باجان و دل آن‌ها را پذیرا بودیم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به صفات تحسین‌برانگیز حجت‌الاسلام سلیمانی، گفت: افتخار ما این است که جایگزین حجت‌الاسلام صدیق، حجت‌الاسلام سلیمانی می‌باشند.

چاف نت

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد