telegram logo icon 4

آدرس تلگرام :

 t.me/chafnet

بازدید سایت

ما 188 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

مدیر کل دفتر صید محیط زیست از بازگشت پلنگ ماده رودسر به زیستگاه اصلی اش خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری جمعیت اتحاد سبز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی تیموری افزود: پلنگ ماده رودسر به نام آرزو که ۶ ماه پیش به علت گیر افتادن در تله شکارچیان از ناحیه کمر دچار شکستگی شده بود، پس از انتقال از گیلان به تهران تحت عمل جراحی قرار گرفت و خوشبختانه با قراردادن پلیت در کمر این پلنگ جراحی موفقیت آمیز بود و پس از مدت ها این پلنگ توانست راه برود.
وی ادامه داد: در ابتدا بعد از جراحی پلنگ ماده رودسر مدتی در کلنیک پردیسان و سپس در باغ وحش باراجین در قزوین در فضایی ۱۰۰ متری نگهداری شد و حالا بعد از بهبود شرایط فیزیکی و جسمی، پلنگ را به فضایی ۶۰۰ متری انتقال داده ایم تا با تحرک و پریدن به دنبال شکار بتوانیم شرایط جسمی او را ارزیابی کنیم.
مدیر کل دفتر شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: هفته گذشته کارشناسان محیط زیست و مدیران استان های قزوین و گیلان با حضور اساتید دانشگاه در جلسه ای درباره این پلنگ تصمیم گیری کردند و مقرر شد گروهی به قزوین رفته و رفتارهای پلنگ را از نزدیک ارزیابی کند و بعد از جمع بندی نهایی و ارسال گزارش در جلسه ای دیگر با انتقال پلنگ به طبیعت موافقت شود.
تیموری خاطر نشان کرد: اگر تا پایان تابستان بهبود یابد؛ پایان شهریور ماه برای رهاسازی او در زیستگاه اصلی اش در استان گیلان اقدام می شود.

 

چاف نت

 

 

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

پیوست ها

0

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد